Dzień Sportu

Światowy Dzień Sportu odbywa się zawsze 6 kwietnia. Z tej okazji w wielu miastach w Polsce, przedszkolach, szkołach oraz na całym świecie odbywa się wiele wydarzeń, których celem jest promowanie sportu i aktywności fizycznej.

Nie mieliśmy okazji przeprowadzić go w przedszkolu ze względu na obecną sytuację w jakiej się znajdujemy, ale czemu nie cofnąć się w czasie i nie zorganizować go w domu??, przecież teraz bardzo dużo czasu spędzacie ze swoimi rodzicami. Przygotowane propozycje zabaw ruchowych mogą Wam umilić czas, a zarazem sprawić, że będziecie zdrowi, bo przecież – „RUCH- TO ZDROWIE”

Propozycje zabaw:

1.      Wyścig żółwi

Zabawa, przy której jest sporo śmiechu, a dzieciaki lubią ją powtarzać i bić swoje rekordy. Nazwa może bardziej Wam się skojarzyć z grą planszową, ale tym razem to nie to! Każdy zawodnik na plecach ma położyć maskotkę. Każdy porusza się na czworaka najszybciej jak potrafi. Gdy maskotka spadnie zaznaczamy od miejsca dokąd żółw dotarł. Dzieciaki lubią poprawiać swój rekord i próbować dojść za każdym razem dalej. I tak zabawa może trwać naprawdę długo.

2.      Przeprawa przez rzekę

Wyobraźcie sobie, że przez Wasz pokój przepływa rzeka. Długi rwący potok rozciąga swoje brzegi od stołu, aż do kanapy lub od ściany do ściany, w zależności od rozkładu mieszkania. Musicie przejść na drugą stronę skacząc po kamieniach, ale tak, aby nie wpaść do wody. Czym są kamienie? Poduszkami jaśkami lub innymi kawałkami materiału. Rozłóżcie je na podłodze tak, aby przejście po nich nie było zbyt łatwe. I po każdym prawidłowym przedostaniu się na drugi brzeg zmieniajcie ustawienie. Oczywiście na trudniejsze, tak jakby to był kolejny level do przejścia w grze.

3.      Butelkowy slalom

Uważacie, że poruszanie się slalomem jest łatwe? To spróbujcie to zrobić z zawiązanymi oczami! Ta zabawa poprawia koncentrację, ćwiczy zapamiętywanie i koordynację ruchową. Gdy już popisałam się mądrymi słowami, opowiem Wam na czym polega! Zaczynacie od rozstawienia dwóch butelek po pokoju. Dziecko ma chwilę na przyjrzenie się i zapamiętanie gdzie stoją, po czym zawiązujecie mu oczy. Zadanie polega na przejściu w taki sposób, aby nie przewrócić żadnej z butelek. Gdy uda mu się przejść poziom, dokładacie kolejną przeszkodę i tak do momentu, aż skończą Wam się w domu plastikowe butelki

4.      Tor przeszkód

Nie znam dziecka, które nie uwielbiałoby toru przeszkód! Do jego wykonania wykorzystajcie to co macie w domu. Mogą to być wielkie kartony przez środek, których trzeba się przeczołgać, poduszki, po których trzeba skakać, butelki, które należy omijać czy krzesła, na które trzeba się wspinać! Zabawa idealna zarówno dla maluszków jak i dla starszych dzieci

https://www.youtube.com/watch?v=xXFP2QmKQ3Y

5. Mały ninja

Mały ninja, człowiek pająk, nazywajcie to jak chcecie. Jedno wiem na pewno – dzieciaki będą tą zabawą zachwycone! Wystarczy zaplątać sznurek czy włóczkę o stół i krzesła by stworzyć niełatwy do przejścia tor – sprawdź jak to wygląda.

 Ćwiczenie wymaga skupienia, precyzji i trochę gimnastyki. A układ można za każdym razem zmieniać, zaczepiając w inny sposób włóczkę.

6.      Sportowe kolorowanki

Sportowe kolorowanki    

Bardzo proszę o przesłanie zdjęć na adres mailowy: annahetman23@interia.pl Chcę zobaczyć jak ćwiczycie. Do pracy moje MOTYLKI!

Życzymy przyjemnej zabawy!