Kolejne spotkanie z nauczycielami SP nr 2

          18 lutego 2021 r. po raz drugi odwiedzili najstarsze grupy z naszego przedszkola goście ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej. Przybył rycerz, żaba i pani Bajka, a tak naprawdę pod tymi postaciami ukryli się nauczyciele z tej szkoły. Pani Bajka przeczytała dzieciom bajkę "O królewnie zaklętej w żabkę". Żaba pokazała jak z papieru można wyczarować żabkę. Natomiast rycerz opowiedział wszystkim legendę o powstaniu Dąbrowy, której jak dotychczas nikt z naszego przedszkola nie słyszał. Spotkanie odbywało się w bardzo przyjaznej atmosferze, dzieci były ogromnie zaciekawione i z zainteresowaniem słuchały tego co prezentowali nasi goście. Dowiedziały się wielu nowych rzeczy o swojej małej ojczyźnie oraz miło spędziły czas. Na koniec przedszkolaki dostały drobne upominki. W poprzednich latach starszaki odwiedzały szkołę zanim stały się jej uczniami, teraz my przyjmujemy jej reprezentantów. Cieszymy się, że w taki sposób dzieci mogą poznać swoich przyszłych nauczycieli i dowiedzieć się coś więcej o szkole, do której być może niedługo trafią.