Dzień Postaci z Bajek

          Bajki i baśnie zarówno te czytane, jak i oglądane odgrywają ważną rolę w życiu dziecka. Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek obchodzony jest na całym świecie 5 listopada. Jest to święto wszystkich bajkowych postaci. Bajki towarzyszą nam od najmłodszych lat, rozweselają i bawią, ale też wychowują.
           Dnia 6 listopada dzieci w naszym przedszkolu wyruszyły w podróż do krainy bajek. Był to dzień kolorowy i wesoły. Przedszkolaki przebrały się za swoich ulubionych bajkowych bohaterów i bawiły się przy muzyce, kolorowały bajkowe obrazki, rozwiązywały bajkowe zagadki, brały udział w konkursach, odgadywały bajki po przeczytanym fragmencie, rozpoznawały również bajkowe postaci i tytuły bajek po rekwizytach,
układały bajkowe puzzle. Przeniesienie dzieci w świat bajek sprawiło przedszkolakom dużo radości.
           Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek jest doskonałą okazją do rozwijania zainteresowań czytelniczych wśród dzieci. Wartościowe książki kształcą u dzieci odpowiednie postawy moralne, rozwijają dziecięcą fantazję, pamięć, bogacą słownictwo. Warto wybierać więc bajki, gdzie dobro zwycięża, a zło zostaje ukarane.