Dzień kolorowych skarpetek

          21 marca obchodziliśmy w naszym przedszkolu ,,Dzień kolorowych skarpetek”. Na znak solidarności z osobami z Zespołem Downa dzieci założyły tego dnia kolorowe skarpetki „nie do pary”. Kształtujemy u dzieci postawy ukierunkowane na prawdę, dobro i piękno, ucząc je akceptacji, zrozumienia i życzliwości dla drugiego człowieka. Przedszkolaki podczas krótkich zajęć dowiedziały się, że każdy z nas jest inny i wyjątkowy. Osoby z Zespołem Downa żyją wśród nas, tak jak my bawią się, uczą, śmieją i spełniają swoje marzenia. Jesteśmy różni, ale wszyscy równi. Nasze przedszkole już po raz drugi przyłączyło się do akcji „Wyjątkowa Skarpetka” organizowanej przez Ośrodek Rehabilitacyjno – Edukacyjno – Wychowawczy w Juszczynie. Wspólnie stworzyliśmy sznurek „Wyjątkowych skarpetek” wykonanych przez dzieci według własnego pomysłu, długości prawie 15 metrów.